Заміна повітряного фільтра для автомобіля
Через силовий агрегат автомобіля проходить дуже багато повітря: до 15 м3 за 10 кілометрів пробігу. Разом з ним у систему транспортного засобу потрапляє безліч пилу і різних забруднень. Для очищення повітряних мас у конструкції машини передбачено повітряний фільтр. Очищення повітря - це головне призначення повітряного фільтра, але він також виконує й інші завдання. Наприклад, він заглушає шум від роботи силової установки, а в бензинових двигунах - виступає регулятором температури горючої суміші.
Як часто міняти повітряний фільтр на дизелі та бензиновому моторі
Коли змінюють повітряний фільтр - залежить від того, як водій користується транспортним засобом. Якщо він віддає перевагу спортивному стилю і регулярно їздить запиленими дорогами, встановлювати новий пристрій потрібно частіше. При більш акуратному і розміреному водінні фільтрувальний елемент прослужить трохи довше.
- У автомобілів з бензиновим агрегатом терміни заміни варіюються в широкому діапазоні. Вони залежать від виробника авто, особливостей двигуна і умов їзди. У середньому інтервал заміни повітряного фільтра для бензинових моторів становить 10-20 тис. км пробігу.
- На дизельних моторах нову запчастину зазвичай встановлюють після проходження 10 тис. км.
Зверніть увагу: незалежно від пробігу потрібно встановлювати новий елемент не рідше ніж раз на рік.
Щоб визначити, як часто потрібно міняти повітряний фільтр, вивчіть технічну документацію транспортного засобу. У ній виробник позначає терміни заміни деталей для конкретно цього автомобіля. Потрібно орієнтуватися на ці рекомендації і своєчасно встановлювати нові запчастини. В іншому випадку несправний фільтрувальний елемент може негативно впливати на працездатність суміжних вузлів.
На що впливає забитий повітряний фільтр у машині
Існує багато того, що впливає повітряний фільтр. Зокрема він відповідає за всмоктування повітря всередину силової установки. Це потрібно для створення паливно-повітряної суміші. У разі порушення пропорцій підвищується ризик поломки свічок запалювання, тому слід вчасно встановлювати нові запчастини.
Перелік неполадок при порушенні термінів заміни повітряного фільтра:
- Падає потужність силового агрегату.
- Мотор працює надто шумно.
- Збільшується витрата пального.
- На приладовій панелі постійно горить індикатор «check engine» («перевірте двигун»).
Найсерйознішою проблемою вважається поломка силової установки. Якщо це станеться, знадобиться дорогий ремонт двигуна.
Знаючи, як часто потрібно міняти повітряний фільтр в машині, і своєчасно встановлюючи нові запчастини, ви значно збільшите термін служби свого автомобіля. Але це можливо тільки в тому разі, якщо роботою займаються кваліфіковані механіки.
Деяких автовласників цікавить: що буде, якщо неправильно поставити повітряний фільтр. Зазначимо, що сучасні пристрої можна встановлювати будь-якою стороною, але неправильна фіксація деталі може спричинити серйозні неполадки в роботі транспортного засобу.