Ми робимо все для Вашого автомобіля

Заміна втулок і стійок стабілізаторів

У процесі експлуатації, опорні деталі стабілізатора поперечної стійкості - втулки і стійки - зношуються і перестають виконувати свої функції. Кузов автомобіля сильніше крениться на нерівностях.На крутих поворотах може статися перекидання.

Процедура заміни стійок і втулок стабілізатора

Стабілізатор поперечної стійкості служить для пружного зв'язку коліс передньої або задньої осі за незалежної схеми підвіски. Він дещо обмежує їхню взаємну рухливість, зменшує крени кузова на нерівній дорозі та швидкісному проходженні поворотів. Це підвищує безпеку їзди, знижуючи ризик перекидання автомобіля в граничних режимах.

Стабілізатор — це пружний П-подібний елемент круглого перетину. Полиця пов'язана з кузовом через гумові втулки, а «ніжки» — з рухомими елементами підвіски колеса стійками, інакше званими кісточками. Зовні це — металеві стрижні з кульовими, гумометалевими або поліуретановими шарнірами на кінцях.

Виявлення дефектів

Несправності, що зʼявилися, проявляють себе стуками і скрипами під час проїзду нерівностей. Ще одна ознака - збільшення кренів кузова. Але вони зʼявляються поступово, тому вловити зміни на самому початку можуть тільки дуже досвідчені водії. Отже, для підтримки справного стану стабілізаційної системи треба регулярно, відповідно до заводського регламенту відвідувати автосервіс для діагностики та заміни деталей, які стали непридатними.

Проведеним на СТО роботам в обов'язковому порядку передує діагностика. Визначається ступінь зносу деталей, за необхідності приймається рішення про заміну.

Усі роботи виконуються на підйомнику. Набір технологічних операцій залежить від особливостей конструкції конкретної моделі автомобіля.

Заміна передніх стійок стабілізатора

  • Знімаються передні колеса.
  • Відгвинчуються гайки фіксації кульових шарнірів стійки.
  • Випресовуються осі кульових опор за допомогою спеціального знімача.

У деяких моделях автомобілів стійки мають на кінцях гумові або поліуретанові втулки. Одна з них — нижня або верхня надягається безпосередньо на кінець стрижня стабілізатора. Деталі демонтуються знімачами. За необхідності, для полегшення операції наноситься мастило.

  • Отвори, в які вставляються осі кульових шарнірів, очищаються від забруднень. Якщо стійки з втулками, стрижні, що сполучаються, очищаються і покриваються тонким шаром мастила.
  • Під деталі підвіски підставляються упори.
  • Автомобіль опускається так, щоб відстань між посадковими місцями зрівнялися з відповідними частинами нової деталі.
  • Стійки ставляться на штатні місця, загвинчуються і затягуються зазначеним у ремонтній документації моментом.

Заміна задніх стійок стабілізатора проводиться аналогічно. При цьому можна обійтися без знімання задніх коліс.

Для забезпечення стійкості автомобіля під час швидкісного маневрування і руху на нерівній дорозі слід своєчасно замінювати зношені стійки і втулки стабілізатора.

Адреса та контактні дані

Для зв’язку з нашими фахівцями скористайтеся одним із способів зазначених нижче, а ще краще приїжджайте до нас на автосервіс. Прокласти маршрут можна натиснувши по посиланню у верхній частині карти або клікнувши по кнопці в нижній частині блоку.

Сервіс

Зворотний дзвінок
Поставити питання
Замовити запчастини