Діагностика ходової частини автомобіля
Цей вузол автомобіля складається з коліс (диски, вузли, шини), елементів кузова (каркаса або рами), а також підвіски (амортизатори, важелі, ресори, стабілізатори тощо). Діагностичні заходи складаються з базового огляду фахівцями окремих частин, тестування і дослідження, що проводиться на комп'ютері.
Діагностика ходової частини автомобіля буває 3 видів:
- Плановий огляд. Здійснюється в інтервалі, заявленому виробником (найчастіше 1 раз на рік).
- Позапланова перевірка. Проводиться при поломці.
- Огляд під час купівлі автомобіля, що був у вжитку. Вивчається загальна якість деталей і оцінюється працездатність транспортного засобу.
Що входить у діагностику ходової?
Перевірка ходової частини автомобіля - це складний процес, що складається з тестів, які здійснюються за допомогою професійного обладнання. Проводити діагностику рекомендується при пробігу близько 20-30 тис.км. Пам'ятайте, що виконати повну перевірку самостійно неможливо.
Діагностична перевірка дає можливість дізнатися:
- Параметри розвал-сходження колісної бази.
- Рівень зносу амортизаторів.
- Поточний стан кульових опор і наконечників рульової тяги.
- Стан стійок стабілізатора.
Для чого необхідна перевірка?
Правильно проведене дослідження, що відповідає всім вимогам регламенту може допомогти продовжити термін служби вузлів машини. У цій частині знаходиться багато дорогих деталей, тому в даному випадку рання діагностика зможе застерегти від можливих зайвих витрат.
Ознаки необхідність проведення діагностіки
- Стуки і незвичайні звуки під час руху.
- Поява люфту під час рульового керування.
- Помітне збільшення крену під час поворотів.
Ці фактори можуть бути першими сигналами серйозних проблем, які сильно погіршують не тільки комфорт водіння, а й безпеку їзди. Тому затягувати зі зверненням до нашого сервісу не варто. Загалом, такий огляд радиться проводити одночасно із заміною машинного мастила, тобто кожні 10-15 тисяч км. Так просто буде легше запам'ятати.